Gjerrigknarkens blogg:
Spar 10% på elektronikk - her er det billigst på nett!
Elkjøp og Expert er definitivt ikke rett sted å gå hvis en vil bruke minst mulig penger på elektronikk. Det du kanskje ikke visste er hvilken nettbutikk som viser seg å være desidert billigst? Her kan du spare nærmere 10% i snitt!
Mange tror at de mest kjente butikkene som feks mpx.no og komplett.no er de billigste. Dette er feil – en nylig gjennomført prisundersøkelse sommeren 2011 gjort av hardware.no viser at det er en annen nettbutikk som i gjennomsnitt er billigst.
Den desidert billigste butikkene er:
NetOnNet viste seg å være nesten 10% billigere enn snittet – tenker en litt økonomisk utgjør dette mye penger over tid!
De neste plassene i undersøkelsen ble i synkende rekkefølge inntatt av Pixmania, Komplett og MPX. For å etterprøve resultatene tok Gjerrigknarken noen stikkprøver i en uhøytidelig test på et knippe populære produkter, og resultatene ble som under (husk at disse prisene endrer seg svært ofte, så ikke bli overrasket om de nå er forskjellige fra da vi skrev dette innlegget):
Samsung Galaxy SII svart - ikke operatørlåst:
| Mpx | 4239 |
| Komplett | 4239 |
| Pixmania | 4299 |
| NetOnNet | 4199 |
Samsung Galaxy Tab 10.1" - 16GB WIFI:
| Mpx | 3995 |
| Komplett | 3995 |
| Pixmania | 3928 |
| NetOnNet | 3890 |
iPhone 4 - 16GB svart - ikke operatørlåst:
| Mpx | 5695 |
| Komplett | 5695 |
| Pixmania | 6123 |
| NetOnNet | 4990 |
Canon EOS 550D kamera:
| Mpx | 3990 |
| Komplett | 3990 |
| Pixmania | 3763 |
| NetOnNet | 3890 |
I-ROBOT Robotstøvsuger - Roomba 534:
| Mpx | 2490 |
| Komplett | 2490 |
| Pixmania | 2800 |
| NetOnNet | 2490 |
Garmin Nüvi 1490T bil-GPS:
| Mpx | 1389 |
| Komplett | 1495 |
| Pixmania | 1299 |
| NetOnNet | 1289 |
LG 50" Plasma-TV (50PV350N):
| Mpx | 5390 |
| Komplett | 5495 |
| Pixmania | 4732 |
| NetOnNet | 4695 |
Samlet spart sum hos NetOnNet, om en skulle kjøpt alle varene der, er 1745 kroner. Merk imidlertid at vår lille uhøytidelige test ikke tok hensyn til transportkostnader, men det burde være ganske likt for alle butikkene. Ut i fra resultatene fra stikkprøven viser det at hardware.no sin pristest ikke var så dum.
Moralen er altså å følge det som sies i reklamen “sjekk alltid med NetOnNet først”!
-
Lagt til:
- Lørdag 10. sep 2011
- Tipser:
- Gjerrigknarken
Skriv derfor gjerne noen ord om hva du synes hva som er bra - eventuelle tips og om det oppstod problemer etc. Bruk boksen under!
Følg på Facebook
Følg på Twitter

Rapporter feil
Gjerrigknarkens Menighetsblad kommer ut en til to ganger per uke og inneholder de aller beste gratistipsene og øvrige godbiter. I tillegg kommer det med jevne mellomrom overraskelser til mottakerne!